Szkliwo Mayco SW-176 Sandstone

SW-176

Nowy produkt

Producent: Mayco

Seria Stoneware Crystals

Kolor: Sandstone

Temperatura wypału: 1186-1285°C

Spożywcze: Tak

Pojemność: 473ml

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

116,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkliwo Mayco SW-176 Sandstone to szkliwo krystaliczne, kamionkowe. Matowe, białe szkliwo z kryształami, które stapiają się w kolor brązowy. Grubsza aplikacja szkliwa i gęstsza koncentracja kryształów spowodują bardziej błyszczącą niebiesko-fioletową powierzchnię. Przy wypale na wyższą temperaturę kolor ciemnieje, kolor niebieski i fioletowy stają się bardziej widoczne (cone 10). Szkliwem bazowym jest tutaj szkliwo SW-172 Macadamia. Aby uzyskać jaśniejszy efekt kryształów możesz nałożyć 2 warstwy SW-172 oraz jedną warstwę SW-176 Sandstone.

Zdjęcie produktu nr 1 - wypał na białej glinie w temperaturze 1222°C (cone 6), piec elektryczny
Zdjęcie produktu nr 2 - wypał na białej glinie 1285°C (cone 10), piec redukcyjny

Cone 5 (mid range) 1186°C
Cone 6 (mid-range) 1222°C
Cone 10 (high fire) 1285°C

Wskazówki: szkliwa krystaliczne kamionkowe są tak zaprojektowane, aby kryształy rozszerzały się na nałożonej powierzchni, dając olśniewające rozbłyski koloru. Wyniki wypału będą różnić się w zależności od aplikacji szkliwa, koloru gliny oraz krzywej wypału. Przed użyciem kilkukrotnie dobrze wstrząśnij szkliwo i dobrze wymieszaj, pamiętaj że kryształy osadzają się na dnie. Nie mieszaj pędzlem którym będziesz nakładać szkliwo. Przed każdą kolejną warstwą, ponownie wymieszaj szkliwo. Unikaj umieszczania kryształów w pobliżu dolnej części naczynia, ponieważ mogą powodować dodatkowy ruch podczas wypału. Kryształy w grupie powodują znaczny efekt płynięcia na pionowych powierzchniach. Przed wyschnięciem szkliwa możesz użyć pędzla aby równomiernie rozdysponować kryształy na szkliwionej powierzchni, to pozwoli uzyskać równomierne ich rozprowadzenie.
Kryształy powodują powstanie tekstury na gładkiej powierzchni bazowego szkliwa.
Podczas przechowywania szkliwa kryształy ponownie osadzają się na dnie pojemnika. Pamiętaj o starannym wymieszaniu szkliwa przed kolejnym użyciem.
Efekty mogą się różnić w zależności od zastosowanej masy ceramicznej oraz warunków nałożenia i wypału. Radzimy wcześniejsze przeprowadzenie próbek. Nakładać pędzlem: 2-3 warstwy.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Combo ze szkliwem Sandstone

Podejrzyj jaki efekt otrzymasz mieszając to szkliwo z innym

Pliki do pobrania (2.79M)