Szkliwo Mayco SW-156 Galaxy

SW-156

Nowy produkt

Producent: Mayco

Seria Stoneware Crystals

Kolor: Galaxy

Temperatura wypału: 1186-1285°C

Spożywcze: Tak

Pojemność: 473ml

Więcej szczegółów

116,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkliwo Mayco SW-156 Galaxy to szkliwo krystaliczne, kamionkowe. Półprzezroczyste błyszczące szkliwo w kolorze węgla drzewnego z trójkolorowymi kryształami - białym, pomarańczowym i niebieskim. Gdy kryształ topi się, pojawia się genialny wykwit w kolorach bieli, pomarańczy i błękitu. Szkliwo przypomina rodzącą się gwiazdę.
Przy wypale na wyższą temperaturę
kryształy topią się i szkliwo ma więcej niebieskich odcieni. Szkliwem bazowym jest tutaj szkliwo SW-209 Charcoal. Aby uzyskać jaśniejszy efekt kryształów możesz nałożyć 2 warstwy SW-209 oraz jedną warstwę SW-156 Galaxy.

Zdjęcie produktu nr 1 - wypał na białej glinie w temperaturze 1222°C (cone 6), piec elektryczny
Zdjęcie produktu nr 2 - wypał na białej glinie 1285°C (cone 10), piec redukcyjny

Cone 5 (mid range) 1186°C
Cone 6 (mid-range) 1222°C
Cone 10 (high fire) 1285°C

Wskazówki: szkliwa krystaliczne kamionkowe są tak zaprojektowane, aby kryształy rozszerzały się na nałożonej powierzchni, dając olśniewające rozbłyski koloru. Wyniki wypału będą różnić się w zależności od aplikacji szkliwa, koloru gliny oraz krzywej wypału. Przed użyciem kilkukrotnie dobrze wstrząśnij szkliwo i dobrze wymieszaj, pamiętaj że kryształy osadzają się na dnie. Nie mieszaj pędzlem którym będziesz nakładać szkliwo. Przed każdą kolejną warstwą, ponownie wymieszaj szkliwo. Unikaj umieszczania kryształów w pobliżu dolnej części naczynia, ponieważ mogą powodować dodatkowy ruch podczas wypału. Kryształy w grupie powodują znaczny efekt płynięcia na pionowych powierzchniach. Przed wyschnięciem szkliwa możesz użyć pędzla aby równomiernie rozdysponować kryształy na szkliwionej powierzchni, to pozwoli uzyskać równomierne ich rozprowadzenie.
Kryształy powodują powstanie tekstury na gładkiej powierzchni bazowego szkliwa.
Podczas przechowywania szkliwa kryształy ponownie osadzają się na dnie pojemnika. Pamiętaj o starannym wymieszaniu szkliwa przed kolejnym użyciem.
Efekty mogą się różnić w zależności od zastosowanej masy ceramicznej oraz warunków nałożenia i wypału. Radzimy wcześniejsze przeprowadzenie próbek. Nakładać pędzlem: 2-3 warstwy.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Combo ze szkliwem Galaxy

Podejrzyj jaki efekt otrzymasz mieszając to szkliwo z innym

Pliki do pobrania (3.26M)