Szkliwo Mayco SW-406 Dark Magma

SW-406

Nowy produkt

Producent: Mayco

Seria Stoneware Specialty

Kolor: Dark Magma

Temperatura wypału: 1186-1285°C

Spożywcze: Nie

Pojemność: 473ml

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

111,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkliwo Mayco SW-406 Dark Magma to szkliwo niespożywcze, kamionkowe. Matowe, kryjące szkliwo w kolorze węgla drzewnego. Szkliwo o mocnej teksturze, które tworzy szorstką pokrytą kraterami powierzchnię. Mayco SW-406 to płynne szkliwo efektowe. Im grubsza aplikacja, tym  bardziej wyraźna tekstura. Przy wypale na wyższą temperaturę tekstura lekko spłaszcza się, kolor nie zmienia się (cone 10). Szkliwo niezalecane do ceramiki użytkowej, ze względu na trwałość powierzchni. Szkliwo nakładać na biswit, można łączyć je z innymi szkliwami mayco mid-range (cone 6).

Zaleca się ostrożność podczas wypalania, szkliwo może pozostawiać czarne zabarwienia na pracach ustawionych w bezpośrednim sąsiedztwie. Producent zaleca wypał na osobnej półce lub w osłonięciu przed innymi pracami.

Zdjęcie produktu nr 1 - wypał na białej glinie w temperaturze 1222°C (cone 6), piec elektryczny
Zdjęcie produktu nr 2 - wypał na białej glinie 1285°C (cone 10), piec redukcyjny

Cone 5 (mid range) 1186°C
Cone 6 (mid-range) 1222°C
Cone 10 (high fire) 1285°C

Wskazówki: szkliwa z tej serii (Mudcrack, Magma, Crackle) posiadają certyfikat o nietoksyczności i mogą być używane przez artystów w każdym wieku. Nie są zalecane do ceramiki użytkowej ze względu na trwałość powierzchni. Szkliwo może odsłaniać powierzchnię gliny, tym samym naczynie może być narażone na kontakt z żywnością i płynami. Nie jest to szkodliwe, lecz niepożądane. Zalecamy stosowanie wyłącznie do użytku ozdobnego. Wynik wypału będzie różnił się od tego ile warstw nałożysz na biskwit. Cieńsza aplikacja zapewni gładszą powierzchnię z minimalnymi kraterami, będzie przypominać papier ścierny. Grubsza aplikacja zapewni bardziej okazałą, pokrytą kraterami powierzchnię . Zalecana ilość warstw 2-3. Na wynik wypału mają wpływ: kolor masy ceramicznej, krzywa wypału, ilość warstw. Zalecamy wcześniejsze wykonanie próbek. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć słoikiem i dobrze wymieszać. Nakładać pędzlem.

Zobacz film Mayco o szkliwach Magma SW-405 i SW-406

3 innych produktów w tej samej kategorii: