Szkliwo Mayco SP-288 Tu Tu Tango

SP-288

Nowy produkt

Producent: Mayco

Seria Stroke & Coat Speckled

Kolor: Tu Tu Tango

Temperatura wypału: 999-1222°C

Food Safe: Tak

Dinnerware Safe

Pojemność: 236ml

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

65,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkliwo Mayco SP-288 Tu Tu Tango to mocno napigmentowane czerwone szkliwo Stroke & Coat z żółtymi, zielonymi i niebieskimi drobinkami. Jedna warstwa tworzy półprzezroczyste wykończenie. Kolejne warstwy dodadzą krycia. Zaleca się zastosowanie 2-3 warstw, aby uzyskać pełne krycie. Nakładać pędzlem. Szkliwo o błyszczącym wykończeniu. Nie ma potrzeby stosowania szkliwa transparentnego. W stożku 6 (1222°C) nieprzezroczyste, szkliwo jaśniejsze, plamki rozmyte.

Zdjęcie produktu nr 1 - wypał na białej glinie w temperaturze ok 1000°C (cone 06), piec elektryczny
Zdjęcie produktu nr 2 - wypał na białej glinie w temperaturze 1222°C (cone 6), piec elektryczny

Szkliwa Stroke & Coat zwane jako "The Wonder Glaze" ze względu na ich wszechstronność zastosowania. Łączą w sobie właściwości farby podszkliwnej ze szkliwem transparentnym. Można je stosować na ceramikę, kamionkę, terakotę. Mogą być nakładane na mokrą glinę, wyschniętą niewypalaną glinę i biskwit. Jeżeli nakładasz na glinę, zostaw jakieś miejsce nieposzkliwione np. dno kubka, w celu odgazowania.

Temperatura wypału od stożka 06 (999°C) do stożka 6 (1222°C). Najlepiej czują się w stożku 06/05 (999-1046°C) i w tym zakresie temperatur są najbardziej stabilne i efektywne oraz dają dużo możliwości. Można nakładać białe szkliwo na czarne oraz obok siebie bez obaw, że się wymieszają. To idealne szkliwa do Majoliki. Stroke & Coat to szkliwa nietoksyczne, Food Safe oraz Dinnerware Safe - co oznacza, że mogą być stosowane do zastawy stołowej.

W stożku 6 drobinki z serii Speckled mogą powodować efekt ruchu, w zależności od koloru. W serii bez drobinek kolor nakładany na inny kolor może płynąć. Zawsze zalecane są próbki szkliwa, szczególnie przy wypale na wyższą temperaturę (stożek 6).
Większość Stroke & Coat zachowa swój kolor w wyższych temperaturach, zwłaszcza czerwienie, pomarańcze, żółcie i kolory niebieskie.

30 innych produktów w tej samej kategorii: